Zumba – połączenie tańca z fitnessem w rytm latynoskich rytmów salsy i merengue stworzone przez Alberto Beto Pereza, które zyskało ogromną popularność. To przyjemny, radosny sposób na spędzenie aktywnie czasu, pomaga poprawić koordynację ruchową, wzmocnić mięśnie, wprowadza w dobry nastrój.

Strong by zumba to kombinacja wysokiej intensywności ćwiczeń siłowych i kardio z wykorzystaniem własnej masy ciała. Pomimo iż program nie ma nic wspólnego z tańcem, najważniejszym jego elementem jest rytmiczna, energiczna muzyka stworzona do poszczególnych ruchów, wyznaczająca liczbę powtórzeń, która została skomponowana przez największe gwiazdy, m.in. Timbalanda czy Steve’a Aoki.
– Strong by zumba dzięki zmiennej intensywności oraz ćwiczeniom siłowym pozwala spalić nawet do 800 kalorii podczas godzinnego treningu. Poprawia również kondycję oraz wysmukla sylwetkę. Ponadto strong by zumba wpływa pozytywnie na nasz umysł, a dzięki muzyce, która dodatkowo motywuje, zapominamy o nudzie i zniechęceniu podczas ćwiczeń – mówi Izabela Kin-Janda, Strong by Zumba Lead Master Trainer w Polsce.

Widoczne efekty ćwiczeń można osiągnąć już w trzy miesiące. W celu ustalenia rezultatów treningu przebadano 23 osoby, które uczęszczały na 60-minutowe zajęcia strong by zumba trzy razy w tygodniu przez 12 tygodni. Wyniki pokazały, że średnio straciły one ok. 3,5 cm w talii oraz ok. 4,7 cm w obwodzie brzucha. Badania te świadczą o zauważalnych zmianach, które zachodzą w ciele uczestnika podczas zajęć.

Dzięki działaniom Zumba Fitness Poland z panią Izabelą na czele, strong by zumba staje się coraz bardziej popularna. – Jeśli wahasz się, nie wiesz, czy dasz radę, zanim wybierzesz się do klubu na trening, obejrzyj filmik instruktażowy – zachęca trenerka.

Filmik instruktażowy:

Co odróżnia strong by zumba od klasycznej zumby i treningu fitness? Odpowiedź znajdziesz w naszej publikacji na: www.twojezdrowie.rmf24.pl

Instagram