Amerykańscy i brytyjscy naukowcy dowodzą, że taniec dwa razy w tygodniu po godzinie powoduje poprawę sprawności fizycznej, elastyczności i sprężystości mięśni. Pozytywne emocje, jakie towarzyszą aktywności na parkiecie, wpływają na dobre samopoczucie oraz podnoszą samoocenę. Zatańczysz z nami raz, dwa, trzy „Calypso”?

 

 

„Calypso” to nie tylko przebój tegorocznego lata, to styl muzyki afrokaraibskiej i tańca towarzyskiego, który powstał w Trynidadzie i Tobago w okresie od początku do połowy XIX w., a ostatecznie rozprzestrzenił się na pozostałą część karaibskich Antyli i Wenezueli w połowie XX w.

„Calypso” czerpał z wpływów tradycji afrykańskich i francuskich, stał się głosem ludzi. Charakteryzował się wysokimi, rytmicznymi i harmonicznymi wokalami. Styl ten jest głęboko zakorzeniony wśród mieszkańców Karaibów, którzy do dziś manifestują muzyką i tańcem swoją radość życia.

– Taniec sprawia, że stajemy się wolni – mówi Jola Liszkowska, instruktorka tańca towarzyskiego, trenerka zumba fitness, która przygotowała własną choreografię do utworu „Calypso”.

Czytaj więcej na www.twojezdrowie.rmf24.pl

Instagram